Kibernetinis saugumas sąskaitų išrašyme

Kibernetinis saugumas sąskaitų išrašyme

Pastaruoju metu daugėjant kibernetinio saugumo spragų įtakotų atvejų kuomet pažeidžiami ir paviešinami prisijungimo duomenys, kita asmeninė informacija. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras nurodo, kad Lietuvoje net trys iš keturių smulkiojo ir vidutinio verslo vadovų sutinka, kad kibernetinis saugumas yra svarbus jų įmonei. Tačiau nepaisant to, kaip rodo atlikti tyrimai, jos mažiausiai yra pasiruošusios kibernetinio saugumo grėmių valdymui, todėl dažniausiai ir tampa kibernetinių atakų taikiniais. Iš pirmo žvilgsnio ganėtinai paprasti internetiniai sąskaitų išrašymo įrankiai taip pat kaupia verslui itin jautrią informaciją, – sąskaitos išrašymo momentu nurodomos konkrečių prekių ar paslaugų kainos, pateiktos konkrečiam pirkėjui išrašytoje sąskaitoje. Gavę tokią informaciją konkurentai turėtų ne tik klientų sąrašą, bet ir jiems parduodamų prekių sąrašą su kainomis, nuolaidomis.

Todėl svarbu ne tik užtikrinti serverio apsaugą, bet ir nuolat tikrinti interneto svetainę dėl žinomų saugumo spragų pagal OWASP metodiką, tikrinti įrenginius dėl SSDP, OpenResolver, NTP, SNMP, CharGen, UPnP saugumo spragų, naudoti naujausią programinę įrangą, tinkamai koduoti svarbiausius duomenis.

Tačiau ir visi, ne tik sąskaitų išrašymų sistemų vartotojai, turi užtikrinti tinkamą antivirusinių programų, ugniasienių naudojimą, automatinį duomenų atnaujinimą siekiant, kad būtų užtikrinamas visokeriopas duomenų saugumas. Kadangi kaip teigia Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, vienas iš svarbiausių Jūsų įmonės tinklo saugumo element yra užtikrinimas, kad belaidis tinklas yra saugus. Šis procesas prasideda nuo maršrutizatoriaus, todėl itin svarbu, kad įrenginys, suteikiantis belaidžio tinklo paslaugas, būtų apsaugotas.

Scroll to Top